DINOX - Produkty DINOX jsou ideální pro instalace v rodinných domech, menších provozovnách a najdou uplatnění i jako bezpečností systém pro menší a střední firmy či kancelářské budovy. Systém DINOX je velmi jednoduchý na zprovoznění, IP DINOX není nutné jakkoliv nastavovat, po zapojení proběhne automatická konfigurace systému.
Některé z výhod systému DINOX:
Dříve než se rozhodnete pro určitý kamerový systém, měli byste si uvědomit, co od celého systému očekáváte. Měli byste vědět, co přesně chcete střežit, kam byste chtěli kamery umístit, jakým způsobem je instalovat a také kolik peněz chcete do kamerového systému vynaložit. Pokud o kamerových a hlídacích systémech nic nevíte, tak uděláte nejlépe, když se obrátíte na odborníka a přednesete mu své představy a on vám vypracuje návrh celého kamerového systému na míru. Pamatujte, že vybrat jen tak nějakou kameru v akci na internetu je nejen značně nevýhodné, ale také krátkozraké. Cena by neměla být tím hlavním. Nechci tvrdit, že je nutné vybírat ty nejdražší výrobky, ale určitě je důležité, aby spolu výrobky spolupracovaly. To znamená, že když v jednom obchodě koupíte kameru ve slevě, v druhém program pro počítač, tak obojí nemusí být kompatibilní. Také je třeba si uvědomit, že běžná kamera nevidí třeba za roh a nerozezná tvář člověka například na třicet a více metrů. Nejlépe tedy uděláte, když výběr kamerového systému přenecháte odborné firmě. Tak budete mít jistotu, že váš majetek opravdu ochrání.
Uzavřeným televizním okruhem lze velmi dobře monitorovat střežený prostor. Ohlídat tak lze nejen místa, kudy by se zloděj mohl do domu dostat, ale i konkrétní místnosti a třeba i trezor. CCTV se často využívá i jako vhodný doplněk dalších bezpečnostních systémů v objektu, nejčastěji elektronických zabezpečovacích systémů, nebo elektronických požárních systémů. Kamery průběžně kontrolují okolí domu a můžete jich využít, když například chcete vědět, kdo zvoní u vašich dveří. Když vidíte známou tvář, tak máte jistotu, že se vám do domu nevkrade cizí osoba. Na dovolené pak například obdržíte SMS o narušení střeženého objektu, připojíte se přes internet na instalovaný kamerový systém a bez jakéhokoli problému můžete začít situaci řešit.
Našim zákazníkům nabízíme kamerové systémy v široké škále využití. Od středně náročných systémů (ekonomických) až po vysoce kvalitní systémy s vysokým rozlišením, kvalitním záznamem, automatickým posunem kamer, přenosu obrazu přes internet nebo technologii GSM.
V případě, že z kamer není pořizován záznam, žádné úřední povolení není třeba. Pokud je záznam pořizován a snímá veřejně přístupné prostory je třeba splnit ohlašovací povinnost na Úřad pro ochranu osobních údajů a označit snímané prostory informační tabulkou. Více informací najdete zde http://www.uoou.cz/uoou.aspx?loc=382
Přenos obrazu lze řešit standardně analogově, pomocí koaxiálního kabelu, použitím strukturované kabeláže (přenos po krouceném páru UTP), použitím optického kabelu nebo bezdrátovým přenosem.
Zvolení druhu přenosu závisí na mnoha činitelích, jako např. počtu kamer, vzdáleností jednotlivých komponentů kamerového systému, náročnosti prostředí a v neposlední řadě i ekonomických aspektech.
S rozvojem internetu, zvyšování rychlosti a především snížením poplatků se otevřely zcela nové možnosti využití IP kamer.
Díky IP kamerám lze sledovat obrazové a zvukové záběry z místa detekované poplachové události v reálném čase a to odkudkoliv pomocí zařízení připojených k počítačové síti nebo internetu. Ke sledování můžeme využít PC nebo mobilní telefon.
Maximální rozlišení obrazu u klasických kamerových systémů je D-1 PAL (720×576). Rozlišení obrazu u IP kamerových systémů je od VGA(640x480), po HSXGA (5120×4096, 21Mpixel). V současné době se nasazují převážně kamery s HD rozlišením, HD 1080i (1920×1080) a HD 720p (1280×720). Při použití IP kamer s vyšším rozlišením získáme oproti klasickým kamerám detailnější obraz, snímané scény, nebo větší plochu snímané scény z jedné kamery. Lze najít při vhodném navržení Mpix kamer, pro danou situaci optimální řešení vysokého rozlišení, při vyšším pokrytí snímané scény, což nám umožní použití např. pro monitorování parkoviště použít jednu 3Mpix kameru, místo 4 klasických kamer. Z IP kamery budeme mít detailnější obraz, při pokrytí celého parkoviště, výhodou je, že nebudeme muset instalovat kabeláž pro 4kamery, nebudeme muset kupovat DVR s více vstupy a budeme mít menší množství záznamu.
Výhodou digitální technologie nabízí kromě snadnější instalace i další výhody při samostatném provozování kamerového systému. Digitální obraz je kvalitnější než obraz analogový, což oceníte zejména v okamžiku potřeby identifikace pachatele. Významným bonusem digitálních kamer je vysoké rozlišení a navíc již existují IP kamery kompletně napájené a vyhřívané po PoE, tudíž není nutné instalovat silnoproudou kabeláž.. Nevýhodou jsou větší nároky na úložný prostor a na hardwarové a software vybavení pro vyhledávaní konkrétních nabídek.
V případě využití PC nebo notebooku k dálkovému ověřování poplachů můžeme obraz či zvuk z IP kamer sledovat pomocí:
Webového prohlížeče – lze využít např. Internet Explorer, Mozilla, Opera. Každá IP kamera obsahuje vlastní IP adresu, která se zadává do příkazového řádku prohlížeče. Následně je uživatel vyzván k autorizaci, při které vyplní přihlašovací jméno a heslo. Obvykle je nutné doinstalovat tzv. plug-in, který je nezbytný k živému sledování obrazu a zvuku. Nevýhodou webového prohlížeče je sledování pouze z jedné kamery, na kterou jsme aktuálně připojeny.
Software pro správu video záběrů – tento software se musí nejprve nainstalovat na příslušný PC a vykonat konfiguraci kamery, abychom mohli sledovat obraz i zvuk v reálném čase. Software umožňuje sledování více kamer najednou.
Pro záznam obrazu existuje zařízení NVR, kde se záznam ukládá na pevný disk o velké kapacitě.
Je ale potřeba věnovat zvýšenou pozornost při připojování IP kamer do datové sítě sloužící zároveň pro běžnou počítačovou komunikaci. Digitální přenos videosignálu z IP kamer může vytvářet velice objemné datové toky, které by mohly způsobovat brzdění ostatní datové komunikace v síti a v některých případech může způsobit i úplné zhroucení počítačové sítě.
GSM kamery - umožňují přímé připojení kamery na mobilní GSM (datovou GPRS/EDGE) síť. GSM kamery jsou určeny pro monitorování vzdálených lokalit, kde je dostupný pouze GSM signál. GSM
kamera je vybavena slotem pro SIM kartu. Na GSM kameru je možno připojit alarmové čidlo, které při sepnutí aktivuje kameru a ta odešle obraz na zadaný e-mail, uloží obraz na FTP server a odešle navolenou SMS zprávu na mobilní telefon. GSM kamery také umožňují periodické odesílání obrázků na e-mail a ukládání na FTP server v nastaveném časovém intervalu. Po vytočení tel. čísla GSM kamery obdržíte na mobilní telefon MMS zprávu s obrazovou přílohou aktuálně sejmutého obrazu z kamery. Pro externí instalaci je možno GSM kameru zabudovat do vytápěného venkovního krytu.
Pomocí speciálních kamerových web serverů je možné do IP sítí připojit i standartní analogové kamery.
Skryté kamery - Skryté kamery jsou nabízeny v různém provedení, například jako maskované kamery bezpečnostních čidlech, v brýlích, v náramkových hodinkách, ve sluchátku, v psacím peru, knoflíku, šrobu, dveřním kukátku aj. K našim službám patří i individuální nestandardní montáž skrytých kamerových modulů.
Skryté kamery mohou být i přenosné s vlastním zdrojem a záznamovým médiem na omezenou dobu, nebo moduly bezdrátové.
Instalujeme komponenty od těchto výrobců: